Mé zkušenosti s MLM

Jsem ročník 1939 (tedy už “starodůchodce”) nicméně stále mne zajímá dění na internetu a velmi pozorně sleduji, co se děje na scéně MLM.

Jsem původním povoláním stavební technik-projektant-statik  a po revoluci jsem začal – jako ostatně spousta jiných – podnikat ve stavebnictví (můj otec byl stavební podnikatel a v roce 1948 mu bylo všechno znárodněno). Toto extempore se nevydařilo – přišlo do toho rozdělení ČSR a naše aktivity na Slovensku zůstaly nedobytné.

V roce 1993 se objevil inzerát, že nově ustavená stavební spořitelna (spoření s liškou) organizuje výběrové řízení na spolupracovníky. Přihlásil jsem se tedy v naději, že potřebují stavaře. Ukázalo se však, že hledají prodejce pro nový finanční produkt – stavební spoření.

Nabídku jsem využil a po čtrnáctidenním školení v Německu  jsme začali produkt u nás prodávat. Byl jsem ve struktuře SSK (servis pro soukromé klienty) a zde jsem se poprvé seznámil s fungujícím MLM.  Pořádali jsme po celém SM kraji semináře, a získávali klienty a spolupracovníky do MLM sítě.  Nebyl to v té době žádný velký problém-kdo by si nechtěl přivydělat, zvláště, když stavební spoření bylo podporováno masivní reklamou v TV.

Asi tak během půl roku se síť spolupracovníků rozvinula (měl jsem celkem cca 450 spolupracovníků) a vydělával jsem  kolem  50 – 60 tisíc Kč měsíčně. Sám jsem nevěřil, že tato činnost je na delší dobu a proto, když se v roce 1994 začaly poskytovat hypotéky, začal jsem pracovat pro některé banky jako znalec – stavební spoření jsem bohužel poněkud  vypustil.

Poněvadž jsem pochopil sílu MLM, snažil jsem se v té době pracovat ještě v dalších systémech  (GWC, Amway, Herbalife a další), ale bez valného úspěchu-rozbor by vyžadoval větší prostor.

Když vypukla celosvětová finanční krize, pomalu se utlumil zájem o hypotéky a tak můj do té doby slušný příjem – se postupně velmi  ztenčil, a já si vzpomněl na možnost výdělku prostřednictvím MLM

Samozřejmě jsem v té době sledoval stále internet  a zkoušel různé  systémy MLM, ale výsledek toho byl především v tom, že jsem zjistil, že starým způsobem vytvářet sítě MLM už prostě není možné, a že je nutné využít možnosti internetu.

Moje zkušenosti s využitím internetu  jsou velmi bohaté – koupil jsem si několik kurzů – a prošel několik systémů  MLM, které všechny nabízely perfektní školící systém a spoustu možností – což však bohužel téměř žádný z nich nakonec nesplnil.

Není žádným tajemstvím, že zapojení do MLM nemusí být na věčné časy (firmy to prostě “zabalí” a konec), takže se snažím pracovat současně v několika MLM systémech. Samozřejmě zájemcům mohu poskytnout  subjektivní zhodnocení  toho kterého systému, pokud budou mít zájem. Kromě toho v nejbližší době bude startovat velmi zajímavý  český produkt, od kterého si hodně slibuji. Protože autoři systému jsou moji známí, budu mít informace tzv. z první ruky.

Pokud má někdo zájem o bližší info o čemkoliv z uvedeného – napište mi na  renner(zavináč)centrum.cz

Ing. Jaroslav Renner, Ostrava

 

 

 

Be Sociable, Share!

2 komentáře u „Mé zkušenosti s MLM“

  1. Dobrý den,jsem tu nová a nevím jak na to.Porad´´ mi,prosím,Děkuji Lidka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge